« wróć do listy zabiegów

i-lipo (lipolaser) - zabieg wyszczuplający

i-lipo (lipolaser) - zabieg wyszczuplający - Jak Jedwab Kosmetyka & Wellness Łódź

i-lipo czyli lipolaser, zwany inaczej zimnym laserem, jest doskonałą metodą miejscowego, precyzyjnego wyszczuplania, skierowaną przede wszystkim do osób, które mimo stosowania diet, ćwiczeń oraz innych terapii odchudzających nie mogą się pozbyć tłuszczu z niektórych obszarów szczególnie niewrażliwych na odchudzanie. Lipolaser to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o utracie nadmiaru centymetrów w obwodzie, a nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej.

i-lipo jest procedurą szybką, bezpieczną, której dodatkowym atutem jest wyjątkowo niska inwazyjność, a co za tym idzie możliwość błyskawicznego powrotu po zabiegu do naturalnego trybu życia.

 

Zabieg lipolaserem przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z takich partii ciała jak:

 • ramiona,
 • nogi, pośladki, uda,
 • brzuch, biodra, talia.

Cennik zabiegów i-lipo

Pojedynczy zabieg 120 zł
10 zabiegów 1000 zł

 

Szczegóły zabiegu i-lipo

Przed zabiegiem wykonywany jest dokładny pomiar obszaru, który będzie poddany odchudzaniu. Następnie, na wybranym obszarze, przykładane są cztery głowice emitujące światło lasera, które powoduje rozpad trójglicerydów. W okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej miejsca zabiegu, umieszcza się małe głowice, stymulujące układ limfatyczny, a tym samym usprawniające transport metabolitów, zamienianych później w energię. Po 10 minutach głowice laserowe przekładane są na drugą stronę obszaru odchudzanego na kolejne 10 minut.

 

Urządzenie emituje światło o długości 650-660 nm, które przenika głęboko w warstwy skóry i kieruje się na komórki tłuszczowe, w których, pod jego wpływem, dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej. Trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe i glicerol, zwane metabolitami, które następnie transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane w energię.

 

i-lipo działa jedynie na komórki tłuszczowe. Nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych, nie niszczy jednak błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość.

 

W trakcie procedury wykorzystuje się również laser biostymulujący, który umieszcza się w okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej traktowanego obszaru. Jego zadaniem jest stymulacja układu limfatycznego, który odpowiada za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych.

 

Jednorazowa sesja zabiegowa trwa 40 minut i nie wiąże się dla Pacjenta z żadnymi dolegliwościami bólowymi.

 

Wskazania pozabiegowe

Ze względu na fakt, że zabieg i-lipo nie niszczy błony komórkowej komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje ich zawartość, niezwykle istotne dla uzyskania optymalnej skuteczności zabiegu, jest zachowanie Pacjenta w trakcie terapii. Żeby terapia zimnego lasera przyniosła oczekiwane rezultaty, po zabiegu wskazana jest jak najwyższa aktywność fizyczna. Każdy, nawet najmniejszy wysiłek wspomoże procesy chemiczne zapoczątkowane przez laser i spowoduje, że efekty zabiegu będą naprawdę spektakularne.

 

Przeciwwskazania zabiegu i-lipo

Zabiegu i-lipo nie wykonujemy:

 • u kobiet w ciąży,
 • Pacjentów z epilepsją,
 • Pacjentów posiadających choroby nowotworowe,
 • podczas stosowania ziół i leków światłouczulających,
 • jeżeli Pacjent posiada metalowe, silnikowe implanty bezpośrednio w miejscu zabiegu,
 • w przypadku występowania problemy dermatologicznych skóry,
 • jeżeli Pacjent choruje na schorzenia związane z układem krążenia np. na zakrzepicę,
 • w przypadku występowania chorób autoimmunologicznych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

JAK JEDWAB | KOSMETYKA & WELLNESS

ul. Pira­mo­wi­cza 4
90 –254 Łódź,
 
E-mail: info@jakjedwabspa.pl
Tele­fon: 603 663 064
Domo­fon: 103

Godziny otwar­cia:
pn-pt      11.00−20.00
sb            9.00–15.00

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane